Wpływ kolagenu na skórę

Kolagen to jeden z najważniejszych składników organizmu, który odpowiada między innymi za gęstość, elastyczność oraz jędrność skóry. Ponadto wpływa on na rekonwalescencję komórek, które ulegają uszkodzeniom, chociażby w przypadku zadrapań czy poparzeń słonecznych. Nie bez powodu jest on więc nazywany także białkiem młodości.

Kolagen jest głównym składnikiem tkanki łącznej, którego zadaniem jest łączenie ze sobą komórek. Występuje jako budulec kości, zębów, chrząstek, skóry, a także rogówek oka i naczyń krwionośnych. Jego cechami charakterystycznymi jest wysoka wytrzymałości mimo bardzo elastycznej struktury. Ponadto kolagen pełni funkcję ochronną dla wątroby i nerek, jednocześnie utrzymując je cały czas we właściwym miejscu.

W organizmie osób młodszych jest on produkowany nieustannie i podlega ciągłej wymianie. Wraz z wiekiem kolagen jest wytwarzany w coraz mniejszych ilościach, co można zauważyć w procesie starzenia się skóry. To właśnie w zahamowaniu tego działania ludzie kupują i korzystają z kosmetyków zawierających tę substancję.

 

Share

Leave comment

Zapisz się do Newslettera!

Bądź na bieżąco z naszą ofertą i aktualnymi promocjami.