spirulina

Właściwości zdrowotne spiruliny

Spirulina to niebieskozielona alga posiadająca niezwykłe właściwości. Ilość wartościowych składników znajdujących się w algach jest w stanie spokojnie zastąpić spożywanie mięsa, ponieważ znajduje się w niej ponad 60% białka, które jest bardzo dobrze przyswajalne przez organizm. Dodatkowo spirulina posiada bardzo wysokie stężenie kwasy gamma linolenowego (GLA), który obniża ciśnienie krwi, zmniejsza ryzyko wystąpienia zakrzepów oraz poprawia wygląd włosów i paznokci. Spirulina posiada właściwości przeciwzapalne oraz wzmacnia układ immunologiczny.

 

Sprulina chroni przed rakiem

Antyoksydacyjne właściwości spiruliny są znane nie od dziś. Jest bogata w chlorofil, który ma ogromny wpływ na życie. Przede wszystkim oczyszcza organizm z toksyn oraz wpływa na dotlenienie organizmu po przez ogromne powinowactwo chlorofilu z tlenem.

W ostatnich latach wielokrotne badania potwierdzają, że cielony barwnik spiruliny hamuje rozwój nowotworów!

Warto wykorzystać naturalne środki w walce z tą chorobą, ponieważ jednocześnie wzmacniają organizm i jednocześnie uzupełniają mikroelementy w przeciwieństwie do wyniszczających leków.

 

Czy spirulina odchudza?

Wiele osób przechodząc na dietę zastanawia się czy faktycznie posiada ona właściwości odchudzające?

Tak, spirulina zmniejsza apetyt oraz wpływa na zwiększenie aktywności komórek w organizmie. Dodatkowo obniża poziom glukozy we krwi. Warto regularnie przyjmować spirulinę w celu osiągnięcia optymalnych korzyści.

Tags
Share

Leave comment

Zapisz się do Newslettera!

Bądź na bieżąco z naszą ofertą i aktualnymi promocjami.