Sok z noni na zapalenie stawów

Sok z noni, czyli polinesian noni, ma wiele właściwości, które pozwalają skutecznie łagodzić zapalenie stawów oraz towarzyszący im ból. W niektórych przypadkach może wystąpić ich całkowite zniwelowanie, a to wszystko dzięki składnikom zawartym w soku. Znaleźć w nim można między innymi skopoletynę, prokseroninę, serotoninę oraz fitocydy.

Najczęściej jest on stosowany w walce z przewlekłymi bólami ramion, pleców, dziąseł czy migreny. W wielu przypadkach na świecie udowodniono, że nawet antybiotyki nie mają tak dobrego działania, jak sok z noni. Ponadto jest on o wiele zdrowszy niż leki, które w znacznym stopniu obciążają wątrobę.

Sok z noni otrzymuje się z rośliny zwanej morinda citrifolia, która występuje w Malezji, Polinezji, a także na terenach południowo-wschodniej Azji i Australii. Mimo potwierdzonego działania pro zdrowotnego nie można jednak do końca wierzyć w to co reklamują sprzedawcy. Wielu z nich uważa, że noni to istne panaceum na wszystko.

Niekonwencjonalne metody leczenia znane są od dawna, a sok z noni przechodzi swego rodzaju renesans. Nie tylko przeciwdziała skutkom ubocznym zapalenia stawów, ale także spożywany w odpowiednich dawkach sprawia, że to schorzenie nie występuje ponownie. Warto przed jakimkolwiek podjęciem decyzji o stosowaniu soku z noni udać się do lekarza, który pomoże doborze odpowiedniej dawki lub przepisze coś innego.

Share

Leave comment

Zapisz się do Newslettera!

Bądź na bieżąco z naszą ofertą i aktualnymi promocjami.