Noni na kobiece problemy – endometrioza

Noni, znana również jako morwa indyjska, to roślina, której owoce były od lat stosowane w medycynie ludowej przez rdzennych mieszkańców egzotycznych wysp, z których pochodzi.

 

Noni – czym jest ten tajemniczy owoc

Uważano, że spożycie soku z jej owoców jest pomocne przy zwalczaniu niektórych infekcji, zbijaniu gorączki, a jej liście ułatwiają leczenie ran. W wyniku rozwoju handlu międzynarodowego, Noni dotarło do nowych krajów na innych kontynentach, gdzie również zainteresowano się jej medycznym znaczeniem.

 

Noni na kobiece problemy

Morwa indyjska, a raczej jej soki, zaczęły być stosowane przez kobiety cierpiące na bolesne i nieregularne miesiączki i według nich samych działanie to miało pozytywne skutki. Badania wykazują, że może to mieć związek z efektem placebo, jednak mimo to posunięto się o krok dalej, i soki Noni znalazły zastosowanie w leczeniu endometriozy – choroby polegającej na występowaniu błony śluzowej macicy poza jamą macicy, objawiającej się silnymi i częstymi bólami brzucha. Mówi się zarówno o spożywaniu soków Noni, jak i używaniu ich podczas zabiegów związanych z higieną intymną, i podobnie jak we wcześniejszym przypadku, część pań przyznała, że objawy choroby są łagodniejsze. Część środowisk mówi o zbawiennym wpływie zawartych w soku Noni witamin i jego zdolności do pobudzania wydzielania „hormonu szczęścia” – serotoniny – jednak nie dowiedziono tego w sposób naukowy.

 

Share

Leave comment

Zapisz się do Newslettera!

Bądź na bieżąco z naszą ofertą i aktualnymi promocjami.