Noni – czy ma jakieś skutki uboczne

Owoc noni, ostatnimi czasy używany był przez koncerty farmaceutyczne jako leki o szerokim działaniu na przeróżne schorzenia i choroby. Zawiera duże ilości witaminy A,C, potas, wapń, sód, magnez oraz witaminy z grupy B. Posiada szerokie właściwości lecznicze (antybakteryjne, przeciwbólowe, regeneracyjne). Poprawia samopoczucie oraz stan skóry. Są też przeciwwskazania do przyjmowania Noni.

Kto powinien unikać Noni?

Morwy indyjskiej nie powinny spożywać w przeróżnej postaci kobiety w ciąży oraz matki karmiące piersią. Mogą wystąpić nieprawidłowości z rozwojem płodu.

Nie jest również wskazana dla dzieci. Posiadając właściwości przeciwbólowe, może niekorzystnie wpłynąć na serce oraz układ naczyniowy.

Soku noni nie powinny pić Ci, którzy borykają się z wątrobą i jej niewydolnością.

Osoby z chorobą nerek również nie mogą go stosować. Nie wolno łączyć go z lekami o działaniu moczopędnym. Noni zawiera w sobie duże ilości potasu, przez co może negatywnie wpłynąć na jego poziom.

Uważać należy podczas przyjmowania leków na nadciśnienie.

Nie wszystko to o czym informują producenci zostało przebadane pod tym katem i potwierdzone (np. przeciw nowotworowi). Warto najpierw zrobić badania, aby mieć pewność, że morwa indyjska nie zrobi Nam krzywdy. Pamiętaj, trzeba mieć też umiar.

 

Share

Leave comment

Zapisz się do Newslettera!

Bądź na bieżąco z naszą ofertą i aktualnymi promocjami.