Noni - czy ma jakieś skutki uboczne

Noni – czy ma jakieś skutki uboczne

Owoc noni, ostatnimi czasy używany był przez koncerty farmaceutyczne jako leki o szerokim działaniu na przeróżne schorzenia i choroby. Zawiera duże ilości witaminy A,C, potas, wapń, sód, magnez oraz witaminy z grupy B. Posiada szerokie właściwości lecznicze (antybakteryjne, przeciwbólowe, regeneracyjne). Poprawia samopoczucie oraz stan skóry. Są też przeciwwskazania do przyjmowania Noni.

Kto powinien unikać Noni?

Morwy indyjskiej nie powinny spożywać w przeróżnej postaci kobiety w ciąży oraz matki karmiące piersią. Mogą wystąpić nieprawidłowości z rozwojem płodu.

Nie jest również wskazana dla dzieci. Posiadając właściwości przeciwbólowe, może niekorzystnie wpłynąć na serce oraz układ naczyniowy.

Soku noni nie powinny pić Ci, którzy borykają się z wątrobą i jej niewydolnością.

Osoby z chorobą nerek również nie mogą go stosować. Nie wolno łączyć go z lekami o działaniu moczopędnym. Noni zawiera w sobie duże ilości potasu, przez co może negatywnie wpłynąć na jego poziom.

Uważać należy podczas przyjmowania leków na nadciśnienie.

Nie wszystko to o czym informują producenci zostało przebadane pod tym katem i potwierdzone (np. przeciw nowotworowi). Warto najpierw zrobić badania, aby mieć pewność, że morwa indyjska nie zrobi Nam krzywdy. Pamiętaj, trzeba mieć też umiar.

Zapisz się do Newslettera!

Bądź na bieżąco z naszą ofertą i aktualnymi promocjami.