kolagen na kontuzje

Kolagen na kontuzje i bóle stawów

Kolagen wchodzi w skład białka, który odgrywa szczególnie ważną rolę w tkance łącznej. Bez niego kości, chrząstki i stawy nie są w stanie właściwie funkcjonować. Objawia się to nie tylko dyskomfortem i bólem, ale pojawiają się także uciążliwe kontuzje i pogorszenie sprawności fizycznej. Niestety, wraz z biegiem czasu kolagenu jest w organizmie coraz mniej, dlatego tak ważną rolę odgrywa jego regularne uzupełnianie. Nie czekaj, aż pojawią się kontuzje i ból stawów – zacznij suplementację jeśli ukończyłeś 25 rok życia. Od tego czasu odbudowa włókien kolagenowych jest znacznie utrudniona, czyli pojawiają się problemy ze stanem zdrowia, kości oraz stawów. Dochodzą do tego trudności z poruszaniem się, co może w znaczący sposób wpłynąć na jakość Twojego życia.

 

Kolagen umożliwia właściwe i bezpieczne poruszanie się, gdyż przyczynia się do produkcji mazi stawowej i wpływa na elastyczność chrząstek. Pomniejsza się również tarcie w trakcie ruchu kończyn. Unikasz bólu i dyskomfortu, a do tego cieszysz się lepszym samopoczuciem.

Aby zachować zdrowie i sprawność na dłużej pamiętaj o regularnym uzupełnianiu ilości kolagenu w organizmie. Niełatwo znaleźć go w produktach spożywczych, dlatego tak dużą rolę odgrywa stosowanie dodatkowych suplementów. Wprowadź do diety galaretki warzywne i owocowe, ryby w galarecie, dobrej jakości podroby oraz kurze łapki. TeMana Noni +Collagen to jeden z najlepszych środków, który nie tylko dostarcza do organizmu kolagen, ale jednocześnie stymuluje jego produkcję. Wśród czynników odpowiadających za produkcję kolagenu wymienia się przede wszystkim witaminę A, C oraz E. Możesz dostarczać je w formie suplementów diety, ale z łatwością wzbogacisz dietę w produkty zawierające wymienione powyżej witaminy. Spożywaj codziennie zielone warzywa i owoce, a kilka razy w tygodniu jedź dobrej jakości czerwone mięso. Mimo dyskomfortu pamiętaj o regularnej aktywności fizycznej, która ułatwi Ci powrót do zdrowia i poprawi ogólne samopoczucie.

Share
Leave comment

Zapisz się do Newslettera!

Bądź na bieżąco z naszą ofertą i aktualnymi promocjami.