jak smakuje noni

Jak smakuje Noni- kontrowersyjny owoc tropikalny

Mówi się, że człowiek w życiu powinien spróbować wszystkiego i jest w tym sporo prawdy. Szczególnie, jeżeli chodzi o prozdrowotne owoce takie, jak NONI.

Są one znane od tysięcy lat i stosowane w wielu dolegliwościach na całym świecie.

Charakterystyka NONI

Owoce noni często nazywane morwą indyjską mają owalny i żółtawy kształt. Ich wielkość osiąga nawet do 15-18 cm. W tej postaci mają bardzo nieprzyjemny zapach. Po zbiorach owoce są myte i suszone a następnie przełożone do specjalnych zbiorników, gdzie w sposób tradycyjny leżakują ponad 2 miesiące.

Po tym czasie z owoców otrzymuje się piękny żółto zielony czasem czerwono brązowy sok. Jego kolor jest zależny od stopnia dojrzałości owoców. Następnie sok ulega fermentacji bez dopływu powietrza i zostaje odfiltrowany.

Jak smakuje sok noni?

Jak smakuje sok noni w duży stopniu jest uzależnione od rodzaju produkcji. Wytwarzany ze świeżych owoców metodą tradycyjną jego smak jest lekko kwaśny i delikatnie różni się w zależności od czasu fermentacji. Jest to najlepszy sok noni na rynku o najwyższych wartościach odżywczych. Taki sok można kupić w naszym sklepie. Sok noni.

W niektórych nowoczesnych fabrykach sok jest pozyskiwany w przeciągu 24 godzin. Owoce są przeciskane przez mechaniczne prasy i nie podlegają naturalnej fermentacji, dlatego są słodkie. Niestety w tej postaci nie zawierają tyle dobroczynnych właściwości.

Zdarza się również, że sok jest pozyskiwany z suszonych owoców, jego smak jest wtedy gorzki i bardzo nieprzyjemny. Taki sok ma również najmniej właściwości.

Share

Leave comment

Zapisz się do Newslettera!

Bądź na bieżąco z naszą ofertą i aktualnymi promocjami.