Jak noni wspomaga walkę z nadwagą

Jak noni wspomaga walkę z nadwagą?

Noni, inaczej zwane morwą indyjską jest rośliną o pochodzeniu Azjatyckim. Obecnie jej występowanie odnotowuje się także w Australii. Sok z owoców noni charakteryzuje się prozdrowotnymi właściwościami. Ceni się go w szczególności za działanie: antywirusowe, antygrzybicze, przeciwzapalne i przeciwbólowe. W ostatnich czasach odkryto niezwykłe właściwości noni, które sprzyjają odchudzaniu, walce z nadwagą i otyłością? Jak to się dzieje?

Owoce noni to prawdziwe bogactwo witamin i minerałów. Znajdziemy w nich przede wszystkim witaminy: A, B6 oraz C, jak również: niacynę, potas, fitosterol i alkaloidy. Taki skład przyczynia się do obniżenia poziomu złego cholesterolu i trójglicerydów oraz sprzyja utrzymaniu właściwego poziomu cukru we krwi. Owoce morwy białej bezpośrednio pomagają aktywować procesy likwidacji tkanki tłuszczowej, poprzez pobudzanie trawienia i utrzymywanie na prawidłowym poziomie przemiany materii.

Obecnie rynek produktów pochodzenia naturalnego obfituje w noni w różnorodnej postaci. Najczęściej spotkamy się z sokiem z owoców morwy białej, ale na sklepowych półkach znajdziemy też: sproszkowane noni, tabletki z noni oraz zasuszone całe jego owoce.

Share

Leave comment

Zapisz się do Newslettera!

Bądź na bieżąco z naszą ofertą i aktualnymi promocjami.