Dlaczego kolagen jest tak ważny w diecie?

Wiele osób nawet się nie zastanawia, jaki składniki odżywcze znajdujące się w naszej diecie wpływają na nasz organizm. Jednym z najważniejszych składników jest białko, które jest budulcem występującym we włosach, paznokciach, kościach, mięśniach a nawet ścięgnach i naczyniach krwionośnych.

Kolagen to najważniejsze białko znajdujące się w naszym organizmie. Posiada ono dobroczynny wpływ nie tylko na funkcjonowanie organizmu, ale również na wygląd zewnętrzny. Kolagen od lat jest stosowany w kosmetyce w celu przywrócenia skórze młodości i blasku.

Ciężko ułożyć codzienną dietę w taki sposób, aby dostarczała odpowiednią ilość kolagenu do organizmu, dlatego warto go regularnie suplementować. Suplementy bogate w kolagen są łatwo przyswajalne, szczególnie te które zawierają morski kolagen dodatkowo wzbogacony w wyciąg z noni, który zawiera cały zestaw witamin.

Warto pamiętać, że kolagen jest naturalnie produkowany przez nasz organizm jednak wraz z wiekiem ta produkcja powoli zanika, dlatego bardzo ważne jest dostarczanie go do organizmu z innych źródeł.

Share
Leave comment

Zapisz się do Newslettera!

Bądź na bieżąco z naszą ofertą i aktualnymi promocjami.